Zespół Szkół Nr 2

ul. Kilińskiego 31, 87-400 Golub-Dobrzyń

www.zs-2.pl, sekretariat@zs-2.pl

Tel.: +48 56 683 25 49
Fax: +48 56 683 47 07

Treść strony

Poezja to wielka pani….

Wielu z nas myśli już zapewne o wakacjach. Niektórzy uczniowie poświęcają więcej czasu na poprawę swoich wyników w nauce. Jednak w naszym gronie znalazły się uczennice, które zdecydowały się wolny czas przeznaczyć na…….poezję. 

W piątek 27. 05. 2022r. w Parafii Rzymskokatolickiej pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Dobrzyniu nad Drwęcą Emilia Nartowska ( klasa I TER) i Amelia Bestry ( klasa I BSIs )  godne reprezentowały naszą Szkołę w III Regionalnym Konkursie Poezji Jana Pawła II "Poezja to wielka pani..." organizowanym przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Golubiu- Dobrzyniu i Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Toruniu. Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Golubia-Dobrzynia.

 Dziewczyny miały trudne zadanie, bo musiały zmierzyć się z wielowątkowością poezji Karola Wojtyły,  w tym z opisywanymi przeżyciami natury mistycznej. Wysiłek włożony w przygotowanie recytacji przyniósł zwycięstwo. Amelia Bestry zajęła I miejsce, a Emilia Nartowska uzyskała wyróżnienie.

Gratulujemy sukcesu i mamy nadzieję, że w kolejnym roku szkolnym uczniom również nie zabraknie wrażliwości literackiej i zechcą wyzwalać w sobie inwencję twórczą.

  • poezja3
  • poezja4
  • poezja1

« wstecz